Mail van de lactatiedeskundige

Mijn lieve meisje,

Mama is helemaal blij. Mama maakte zich zorgen om het afbouwen en stoppen van borstvoeding geven. Mama heeft een hele lieve lactatiedeskundige die gratis via de mail adviezen geeft. Mama is heel blij met haar antwoorden want we gaan dus gewoon nog even door met voeden! Hier zijn een aantal stukken uit haar mailtjes die ze aan mama heeft gestuurd:

Wat je beschrijft is inderdaad moeilijk: je dochter heeft gewoon een heel goede smaak. Wat belangrijk is (vind ik) is hoe je er zelf in staat: wil je met de BV stoppen en haar gewoon af en toe (als ze moe is of niet lekker) de borst aanbieden of ben je er zelf nu echt helemaal klaar mee?
 
Je dochter is 17 maanden en volgens mij een kleine slimmerik: ze merkt dat jij nog niet echt wil/kan stoppen en als ze lang genoeg aandringt krijgt ze toch wel de borst.
 
Of je geeft haar de borst of je laat heel gedecideerd merken dat het over is.
 
Het is trouwens helemaal niet gek om een kindje van haar leeftijd de borst te geven; vorige week stond er nog een groot artikel in de krant dat veel moeders hun kindje wel tot de leeftijd van 3 jaar voeden met moedermelk.
Ongetwijfeld (ik zei het al eerder) merkt ze jouw twijfel en dat juist maakt het voor jou en haar moeilijker om te stoppen.
 
Ik vind overigens wel dat je de BV geweldig lang hebt volgehouden! Super, zoals ze er van heeft kunnen genieten. Ik zal even nazien of ik je ook nog een protocol fles weigeren kan sturen, alhoewel ze natuurlijk al lang ook andere voeding krijgt.
Er zijn meer moeders die hun (grotere) kindje 's-morgens en 's-avonds de borst geven; het blijkt dat die kindjes dan heel veel melk uit de borst drinken. Het gekke is dat er met kolven niet zoveel melk uitkomt. Grotere kindjes hebben een zeer sterke zuigreflex.
 
Op de eerste plaats denk ik, dat je zelf heel goed moet weten wat je wilt en je niet door collega's, familie, vrienden etc. ervan moet laten weerhouden om de momenten die je zelf met je dochter hebt je af te laten nemen. Ik bedoel het echt aardig en ik ben absoluut geen lid van de borstvoedingsmaffia, maar als je er voor een ander mee stopt krijg je er spijt van.
 
Kort en goed: Geef je dochter op de dagen dat je werkt gewoon 's-morgens en 's-avonds de borst; vergeet het onplezierige kolven op je werk en biedt haar op de dagen dat je thuis bent gewoon op verzoek (en als het je uitkomt) je borsten aan.
 
Je zult zien dat het goed gaat, juist omdat je al zolang borstvoeding geeft!
 
Nog even dit: Borstvoeding werkt lichamelijk èn geestelijk, vandaar dat je borsten - omdat je toch weer gewoon vertrouwen in je eigen lijf hebt - positief reageren.
Mama is nu dus weer helemaal blij. We stoppen met het kolven en op de creche mag je dus gewoon water bij je broodje drinken. Mama voedt je op creche dagen sochtends, als je thuis komt en voor het slapen. Dus dan krijg je nog wel genoeg melk binnen.
Dikke knuffel!
Mama

413 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Happydobby

    Hey wat goed, gewoon doorgaan hoor!

  • mama.lief

    Hey, ik lees je blogje nu pas maar wat 'n fijn antwoord van de lactatiedeskundige! Geef BV zolang JULLIE er zich goed bij voelen en trek je lekker niets aan van wat de anderen zeggen want zoals ze zegt, als je stopt omdat anderen 't willen/zeggen dan krijg je er vroeg of laat toch spijt van. Probeer 't gewoon en je ziet wel hoe het loopt. Succes! x

  • astrid, jason en riley

    Super joh en komt vanzelf dat ze niet meer wil. Hoop ook zolang te kunnen halen, zit nu op 1,5 maand dus hebben nog effecte gaan. Lekker genieten van de momenten samen

  • having-a-baby

    Hihihi Noelle is zeker niet dom, ze weet wel hoe ze het voor elkaar moet krijgen. En zolang jij er achter staat dat ze de borst van je krijgt is het toch geweldig! Ze groeit er super op dus dat is geen reden om te stoppen.
    Jullie moeten je er allebei goed bij voelen.

    Maar met kleine kanttekening dat ik persoonlijk vind dat er wel een eindpunt aan "moet/hoort" zitten. Ik denk dat het voor jezelf als moeder en misschien ook wel voor een kind niet goed is als het nog met de leeftijd van 3 jaar (ik vind 1,5 a 2 al) nog gevoed wordt door middel van borstvoeding.......En zeker niet 's nachts!!!! Maar dat is ieder voor zich, en misschien is het niet slim dat via bb te vertellen maar het is maar mijn mening.....

    Je snapt dat ik het goed bedoel toch Bar? Laat je iig idd nooit door anderen vertellen wat je wel en niet moet doen. Jouw kind, jouw lijf! Dikke kus en knuf!

  • Mamaromyenlindy

    goed zo meid! toen ik van de week las dat je meisje zo reageerde vroeg ik me eigenlijk al af waarom j eniet gewoon nog even doorgaat.. maar hier is dus het antwoord

    Lekker doen hoor, lijkt me heerlijk zo lang ze het nog wil, en denk dat ze die heerlijke momenten samen ook wel mist..:

  • LindaKP

    Oooh geweldig toch! Ga het proberen joh! Ik ben trouwens ook overtuigd dat het lukt, je hoeft echt niet meer te kolven, want je productie is zo stabiel, je zal echt geen stuwing krijgen. GENIETEN, oh heerlijk he!?

  • lente mama

    super toch! en inderdaad er zijn maar 2 mensen die beslissen of er nog borstvoeding gegeven wordt en dat is moeder en kind!